niedziela, 22 lipca 2012

Hydrominum i cellulit wodny. Marketing czy realny problem?

Kiedy pierwszy raz zobaczyłem reklamę suplementu Hydrominum, zastanawiałem się o co chodzi. Kolejny produkt moczopędny sprzedawany pod nowym wskazaniem? Chwilę później dostałem sms od mojej partnerki o treści "Co to do cholery jest cellulit wodny?!!"1. Co to jest "cellulit wodny", skąd się bierze i jak go usunąć?
Zacznijmy od tego - skąd bierze się cellulit w ogóle. Cellulit jest uznawany za zjawisko fizjologiczne, tudzież przynajmniej ma pochodzenie fizjologiczne, charakterystyczne dla kobiet. Pochodzenie jest multiprzyczynowe - wiele czynników może go załagodzić bądź zaostrzyć. Można założyć, że głównymi czynnikami są: budowa tkanki łącznej, działanie estrogenów, zmiany mikronaczyniowe, cechy genetyczne i hormonalne. [1,2]


"Cellulit wodny" pojawia się u kobiet z zaburzonym przepływem płynów ustrojowych w tkance łącznej. Powodem jest nadmiernie stojący/siedzący tryb życia, niska aktywność fizyczna, nieregularne posiłki połączone ze złą dietą, zaburzenia hormonalne spowodowane przyjmowaniem hormonalnych środków antykoncepcyjnych (i w takich właśnie przypadkach może sprawdzić się Hydrominum)

"Cellulit wodny" spowodowany jest przez nieprawidłowe krążenie krwi i limfy; powoduje zatrzymanie wody w tkankach. Rozpoznany na tym etapie cellulit zatrzyma się lub nawet cofnie przy stosowaniu odpowiedniej diety, uprawianiu sportu czy zabiegach leczniczych (masaż, drenaż). [3]

Warto zwrócić uwagę na to co napisałem wyżej. Cellulit jest zjawiskiem fizjologicznym, a nie patologicznym. Nie jest zatem chorobą, a jedynie subiektywnym defektem wizualno-kosmetycznym. [4]

Osobiście nie wyróżniałbym cellulitu wodnego jako oddzielnej przypadłości, a zasugerowałbym nazwanie go pierwszym etapem powstawania cellulitu, gdyż właśnie wtedy pojawiają się problemy z krążeniem krwi i limfy.
Nie można zatem powiedzieć, że cellulit wodny jest oddzielnym problemem. Najczęściej pojęcie to pojawia się w kontekście marketingowym, gdyż literatura akademicka po macoszemu traktuje ten typ cellulitu, uznając go za jeden z etapów tworzenia się owego jako całości. [4]


2. Hydrominum sposobem na poprawę wyglądu skóry z cellulitem?
Pewnie zdziwicie się, ale powiem krótko: TAK. Ten suplement diety może pomóc w redukcji najlżejszych postaci cellulitu (ale jak rozpoznać czy jest akurat dla Ciebie? - patrz pkt. 1 powyżej).

Z tym, ze jest to metoda dla leniwych. Dużo łatwiej i zdrowiej będzie zmienić dietę i trochę ruszyć tyłek na spacer czy jogging, niż łykać tabletki i częściej oddawać mocz.


 3. Częściej oddawać mocz? To jaki jest skład Hydrominum?
- wyciąg z owoców opuncji figowej 100mg
- wyciąg z korzenia mniszka lekarskiego 70mg
- wyciąg z pokrzywy 150mg
- wyciąg z zielonej herbaty 180mg
Faktycznie - składniki pomagające w eliminacji toksyn i wykazujące działanie moczopędne. Więc Hydrominum może pomóc nie tylko na chwytliwy w wakacje problem poczatkowych etapów cellulitu, ale także delikatnie może przeciwdziałać obrzękom i opuchnięciom.

Minusem jest cena. Miesięczna kuracja to ponad 20zł.

Warto jednak pamiętać, iż suplementy diety są wyłącznie uzupełnieniem. Zawsze należy zaczynać od zmiany trybu życia: zwiększyć aktywność fizyczną i poprawić żywienie. Często wiele łagodnych schorzeń i zaburzeń ustępuje przy poprawie tych dwóch czynników.


[1] de la Casa Almeida M, Suarez Serrano C, Rebollo Roldán J, Jiménez Rejano JJ. "Cellulite's aetiology: a review."  J Eur Acad Dermatol Venereol. 2012 Jul 3. 
[2] Pavicic T, Borelli C, Korting HC.  "Cellulite--the greatest skin problem in healthy people? An approach." J Dtsch Dermatol Ges. 2006 Oct;4(10):861-70.
[3] Gabinet dermatologii ogólnej, estetycznej i laserowej DERMEST http://www.dermest.pl/podzial_cellulitu.php?s=4.3.4
[4] Marie-Claude Martini "Kosmetologia i farmakologia skóry", PZWL, Warszawa 2007


Zapraszam do dyskusji, przedstawcie swoje opinie.


***

Klikając w banery sponsorów (wystarczy kliknąć raz w daną kampanię, ewentualnie wczesniej odblokowując okno reklam w programie typu AdBlock Plus) po prawej stronie, pomagasz mi sfinansować zakup najnowszych suplementów, które dla Ciebie przetestuję.

8 komentarzy:

 1. nie wiem czy mam celluit wodny, ale latem od kilku lat czuję się spuchnięta i po przeczytaniu Twojego wpisu spróbuję specyfik zastosować i cieszę się, że tu trafiłam szukając info o leku po zobaczeniu reklamy

  Pozdrawiam!

  OdpowiedzUsuń
 2. brałam HYDROMINUM miesiąc i zero efektów ;( najlepszy jest denoxinal, ten pomógł mi pozbyć się wody z organizmu + oczyścił wątrobę ;)polecam.

  OdpowiedzUsuń
 3. Ja pozbywam się tego "zwykłego" cellulitu. Idzie mi całkiem nieźle, bo robię sobie masaże i stosuję dobre kosmetyki. Już powoli zaczynam odczuwać poprawę. Te grudki, które były tak bardzo widoczne, teraz nie wrzucają się w oczy. I mam nadzieję, że już niedługo pozbędę się całkiem tego cellulitu.

  OdpowiedzUsuń
 4. Blogger: Ɍynek Suplement�ԝ

  my wеbpage ... Najlepsze konto osobiste darwinowscy

  OdpowiedzUsuń
 5. India is fairly popular with overseas traveler due to its rich
  cultural heritage and also of the various places it must offer.
  Beside these, tourists can experience folk dance and music
  inside the lovely state of Rajasthan. Bharatpur Bird Sanctuary is world renowned
  because of its curious mixture of domestic and migratory birds.


  Here is my website :: india tours packages

  OdpowiedzUsuń

Zapraszam do dyskusji!

LinkWithin

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...