niedziela, 22 lipca 2012

Hydrominum i cellulit wodny. Marketing czy realny problem?

Kiedy pierwszy raz zobaczyłem reklamę suplementu Hydrominum, zastanawiałem się o co chodzi. Kolejny produkt moczopędny sprzedawany pod nowym wskazaniem? Chwilę później dostałem sms od mojej partnerki o treści "Co to do cholery jest cellulit wodny?!!"1. Co to jest "cellulit wodny", skąd się bierze i jak go usunąć?
Zacznijmy od tego - skąd bierze się cellulit w ogóle. Cellulit jest uznawany za zjawisko fizjologiczne, tudzież przynajmniej ma pochodzenie fizjologiczne, charakterystyczne dla kobiet. Pochodzenie jest multiprzyczynowe - wiele czynników może go załagodzić bądź zaostrzyć. Można założyć, że głównymi czynnikami są: budowa tkanki łącznej, działanie estrogenów, zmiany mikronaczyniowe, cechy genetyczne i hormonalne. [1,2]


"Cellulit wodny" pojawia się u kobiet z zaburzonym przepływem płynów ustrojowych w tkance łącznej. Powodem jest nadmiernie stojący/siedzący tryb życia, niska aktywność fizyczna, nieregularne posiłki połączone ze złą dietą, zaburzenia hormonalne spowodowane przyjmowaniem hormonalnych środków antykoncepcyjnych (i w takich właśnie przypadkach może sprawdzić się Hydrominum)

"Cellulit wodny" spowodowany jest przez nieprawidłowe krążenie krwi i limfy; powoduje zatrzymanie wody w tkankach. Rozpoznany na tym etapie cellulit zatrzyma się lub nawet cofnie przy stosowaniu odpowiedniej diety, uprawianiu sportu czy zabiegach leczniczych (masaż, drenaż). [3]

Warto zwrócić uwagę na to co napisałem wyżej. Cellulit jest zjawiskiem fizjologicznym, a nie patologicznym. Nie jest zatem chorobą, a jedynie subiektywnym defektem wizualno-kosmetycznym. [4]

Osobiście nie wyróżniałbym cellulitu wodnego jako oddzielnej przypadłości, a zasugerowałbym nazwanie go pierwszym etapem powstawania cellulitu, gdyż właśnie wtedy pojawiają się problemy z krążeniem krwi i limfy.
Nie można zatem powiedzieć, że cellulit wodny jest oddzielnym problemem. Najczęściej pojęcie to pojawia się w kontekście marketingowym, gdyż literatura akademicka po macoszemu traktuje ten typ cellulitu, uznając go za jeden z etapów tworzenia się owego jako całości. [4]


2. Hydrominum sposobem na poprawę wyglądu skóry z cellulitem?
Pewnie zdziwicie się, ale powiem krótko: TAK. Ten suplement diety może pomóc w redukcji najlżejszych postaci cellulitu (ale jak rozpoznać czy jest akurat dla Ciebie? - patrz pkt. 1 powyżej).

Z tym, ze jest to metoda dla leniwych. Dużo łatwiej i zdrowiej będzie zmienić dietę i trochę ruszyć tyłek na spacer czy jogging, niż łykać tabletki i częściej oddawać mocz.


 3. Częściej oddawać mocz? To jaki jest skład Hydrominum?
- wyciąg z owoców opuncji figowej 100mg
- wyciąg z korzenia mniszka lekarskiego 70mg
- wyciąg z pokrzywy 150mg
- wyciąg z zielonej herbaty 180mg
Faktycznie - składniki pomagające w eliminacji toksyn i wykazujące działanie moczopędne. Więc Hydrominum może pomóc nie tylko na chwytliwy w wakacje problem poczatkowych etapów cellulitu, ale także delikatnie może przeciwdziałać obrzękom i opuchnięciom.

Minusem jest cena. Miesięczna kuracja to ponad 20zł.

Warto jednak pamiętać, iż suplementy diety są wyłącznie uzupełnieniem. Zawsze należy zaczynać od zmiany trybu życia: zwiększyć aktywność fizyczną i poprawić żywienie. Często wiele łagodnych schorzeń i zaburzeń ustępuje przy poprawie tych dwóch czynników.


[1] de la Casa Almeida M, Suarez Serrano C, Rebollo Roldán J, Jiménez Rejano JJ. "Cellulite's aetiology: a review."  J Eur Acad Dermatol Venereol. 2012 Jul 3. 
[2] Pavicic T, Borelli C, Korting HC.  "Cellulite--the greatest skin problem in healthy people? An approach." J Dtsch Dermatol Ges. 2006 Oct;4(10):861-70.
[3] Gabinet dermatologii ogólnej, estetycznej i laserowej DERMEST http://www.dermest.pl/podzial_cellulitu.php?s=4.3.4
[4] Marie-Claude Martini "Kosmetologia i farmakologia skóry", PZWL, Warszawa 2007


Zapraszam do dyskusji, przedstawcie swoje opinie.


***

Klikając w banery sponsorów (wystarczy kliknąć raz w daną kampanię, ewentualnie wczesniej odblokowując okno reklam w programie typu AdBlock Plus) po prawej stronie, pomagasz mi sfinansować zakup najnowszych suplementów, które dla Ciebie przetestuję.

6 komentarzy:

 1. nie wiem czy mam celluit wodny, ale latem od kilku lat czuję się spuchnięta i po przeczytaniu Twojego wpisu spróbuję specyfik zastosować i cieszę się, że tu trafiłam szukając info o leku po zobaczeniu reklamy

  Pozdrawiam!

  OdpowiedzUsuń
 2. brałam HYDROMINUM miesiąc i zero efektów ;( najlepszy jest denoxinal, ten pomógł mi pozbyć się wody z organizmu + oczyścił wątrobę ;)polecam.

  OdpowiedzUsuń
 3. Ja pozbywam się tego "zwykłego" cellulitu. Idzie mi całkiem nieźle, bo robię sobie masaże i stosuję dobre kosmetyki. Już powoli zaczynam odczuwać poprawę. Te grudki, które były tak bardzo widoczne, teraz nie wrzucają się w oczy. I mam nadzieję, że już niedługo pozbędę się całkiem tego cellulitu.

  OdpowiedzUsuń

Zapraszam do dyskusji!

LinkWithin

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...